Aktualizacja Portfela, Czerwiec 2022

03 lipca 2022
Copyright © 2022-2023 Inwestordywidendowy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Następny miesiąc za nami i portfel rośnie.
W tym miesiącu udało mi się wykonać 4 transakcje i powiększyć portfel o następne 4199,60 zł.
Mimo że, celem było stopniowe budowanie portfela i powiększanie go o kolejne akcje warte ok 1000zł co miesiąc, jednak na razie z rozpędu mam zamiar trochę do niego dokładać i do końca roku zrealizować Cel 1, czyli 36000zł/4000zł na każdą spółkę.
Dlatego, jeżeli nic się nie zmieni i nie przeszkodzi będę pewnie co miesiąc powiększał portfolio o kolejne 4000zł akcji :)


 

W tym miesiącu do portfela wpadło:
 

# 68 akcji Apator SA, po 14,70 zł, co skutkuje zemknięciem tej pozycji, gdyż posiadam już założone 4000zł w akcja tej spółki. Zakup dokonałem na początku czerwca, a cena później dalej spadała jednak najważniejsze dla mnie że udało mi się trochę uśrednić cenę zakupu, gdyż pierwsze partie wpadały za ok 17-18 zł.
Dzięki temu moja średnia cena zakupu wszystkich akcji wynosi 17,04 zł. Mógłbym próbować to dalej uśredniać w dół i zakupić następną paczkę akcji jednak chcę się trzymać swoich założeń i zostaję z tym co mam.
Oto pierwsza spółka, która osiągnęła docelową wartość w portfelu :)
Do przyszłego roku/do osiągnięcia cel 1, prawdopodobnie nic się już na tej pozycji nie zmieni :)

# 2 akcje Grupy Żywiec SA, pierwszy zakup akcji tej spółki, co otwiera tą pozycję w naszym dywidendowym portfelu. Udało mi zakupić te akcje poniżej 500 zł, a dokładnie za 490 zł co pozwoliło na zakup 2 akcji w cenie do 1000 zł.
Spółka jeszcze nie wypłaciła w tym roku dywidendy co mnie cieszy bo jest szansa na podwójną dywidendę w tym roku z tej pozycji – muszę szczerze sprawdzić czy już coś ogłosili w sprawie dywidendy czy nie :)

# 40 akcji Asseco Business SA, również jak Grupa Żywiec, dopiero otworzyłem pozycję tej spółki w portfelu dywidendowym. Zakup pierwszych 40 akcji za... 40 zł za sztukę :)
Z tą spółką niestety nie dopilnowałem i kupiłem ją dzień po ostatnim dniu w którym trzeba było posiadać jej akcje aby otrzymać dywidendę. Jedynym plusem jest to, że cena akcji się obsunęła i udało mi się je pozyskać taniej niż cena wcześniejsza. Chociaż z tego co widzę dzisiaj dalej jest na tak niskim poziomie :D
 

# 2 akcje Grupa Kęty SA, następne 2 akcje Grupy Kęty, co powoduje, że posiadam już 4 akcje tej spółki o wartości ok 2000 zł (w czasie zakupów). Te akcje kupiłem za 590 zł, natomiast pierwsza paczka miesiąc wcześniej została zakupiona za 625 zł, dzięki czemu moja średnia za zakup wynosi 607,50 zł – co jest nieznacznie poniżej aktualnej ceny akcji tej spółki.

 

Zainwestowany kapitał: 16 839,40 zł

Gotówka: 76,08 zł

 

 

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)


 

Tak tylko dla dociekliwych, różnica pomiędzy kwotą która widnieje na zrzucie portfela, a kapitałem zainwestowanym wynika po prostu z wliczenia kosztów prowizji transakcji.
Natomiast ja obliczając zainwestowany kapitał liczę po prostu wszystko co poszło na zakup akcji :)
 

Na razie portfel jest na minusie, co mnie specjalnie nie martwi patrząc na otoczenie w gospodarce.
Natomiast co cieszy w porównaniu z zeszłym miesiącem portfel jest gdzieś połowę mniej na minusie :D
Jednak celem jest długoterminowe inwestowanie więc różnice w cenach akcji to bardziej dla mnie ciekawostka niż coś na czym się skupiam.
 

Kto mnie śledzi na Facebooku już wie, że w tym miesiącu do portfela wpłynęła pierwsza dywidenda!
Assecco Poland SA, w czerwcu wypłaciła dywidendę, jako szczęśliwy posiadacz 28 akcji zainkasowałem 76,80 zł (po podatku belki).
Ta kwota zasiliła konto gotówkowe na którym będę zbierał wypłacane dywidendy i kiedy suma przekroczy magiczny 1000 zł (za tyle akcje skupuję) to wtedy zostanie ta kwota reinwestowana w akcje jakiejś spółki :)
 

Od tego miesiąc zakup akcji będzie trochę wyglądał inaczej, co opiszę dokładnie w najbliższych postach na blogu. Ale tak w skrócie nie będę kupował losowo jak dotychczas, tylko najpierw będę patrzył/porównywał ze sobą wszystkie spółki w jakim są trendzie i skupiał się na tych po przecenie.
Jeszcze będę chciał w to wprowadzić kalendarz wypłacanych dywidend, ale ciągle jeszcze na tym pracuję :)
 

Ogólnie jestem zadowolony, że portfel się powiększa i już nie mogę się doczekać następnym zakupów,
które czekają mnie w Lipcu oraz przekroczenia magicznej bariery 20 000 zł,
co mi otworzy ostatnia prostą do 30 000zł!

 

A tak na marginesie, chciałbym podziękować wszystkim którzy zostawiają lajki na moim profilu na facebooku oraz za wszystkie komentarze i pytania :)
W połowie Czerwca udało się przekroczyć 200 lajków profilu, a pamiętam jak niedawno miałem pierwsze polubienie i odliczałem każdy następny lajk do pierwszych 10 :)
W Lipcu celuję w podwojenie tej liczby, 400 na celowniku! :)
 

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Coraz więcej ludzi widzę że już inwestuje pod dywidendy i to od lat!
Co mnie bardzo cieszy i daje mi takiej pewności że to dobra droga :)

Dziękuję również za wszystkie wasze podpowiedzi i dzielenie się doświadczeniem, każda taka porada daje mi coś do myślenia i wpływa na to jakich informacji szukam i pokazuje w jakim kierunku się rozwijać :)

 

Jak wam się podobają początki bloga oraz portfela dywidendowego?
Jakieś sugestie/porady :)?
Zapraszam do dyskusji i komentowania :)

 

 

 

Pierwszy cel jaki sobie wyznaczyłem: Dywidendowy projekt: Cel 1

Spółki które wybrałem do swojego portfela: Spółki do Dywidendowego Portfolio

Najnowsza aktualizacja portfela: Aktualizacja Portfela, Maj 2022

 

 

Kontakt

www.facebook.com/inwestordywidendowy

Można się ze mną skontaktować pod e-mailem: tomek@inwestordywidendowy.pl