Aktualizacja Portfela, Lipiec 2022

07 sierpnia 2022
Copyright © 2022-2023 Inwestordywidendowy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Następny miesiąc za nami i portfel rośnie.
W tym miesiącu udało mi się wykonać 4 transakcje i powiększyć portfel o następne 4250,44 zł.
Jestem na dobrej drodze, aby do końca roku zrealizować założony Cel 1, czyli 36000zł/4000zł na każdą spółkę.!


 

W tym miesiącu portfel został powiększony o:
 

# 119 akcji Unibep SA, po 8,46 zł, to już 3cia partia akcji tej spółki w tym roku i brakuje mi ostatniego tysiąca w ich akcjach żeby zamknąć oczekiwaną pozycję. Kupno akurat tej spółki (jak i w sumie wszystkich zakupów w tym miesiącu) było spowodowane tym, że chciałem zwiększyć jeszcze ilość otrzymanych dywidend w tym roku - wszystkie akcje, które kupiłem w tym miesiącu wygenerują mi dodatkowe dywidendy w najbliższych miesiącach.

# 2 akcje Grupy Kęty SA, po 600 zł każda. Tak jak w przypadku Unibep SA, jest to już 3cia - przedostatnia, partia akcji tej spółki oraz pozwoli mi załapać się na dodatkową dywidendę w tym roku.

# 11 akcji Dom Development SA, po 97,50 zł. To ostatnia partia akcji tej spółki do mojego portfela w tym roku, posiadam łącznie 46 akcji tej spółki o średniej cenie zakupu 92,21 zł. Teraz mi zostało czekać na dywidendę wartości 10,50 zł/akcję, czyli 391,23 zł po podatku :)

# 52 akcje Ambra SA, po 19,10 zł. Ta spółka zazwyczaj wypłaca dywidendę na koniec roku, więc mam jeszcze czas na powiększenie jej pozycji przed załapaniem się na większą dywidendę.

 

 

Zainwestowany kapitał: 21 089,84

Gotówka: 76,08 zł

 

 

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)
www.inwestordywidendowy.pl

 

 

Pomału portfel się wypełnia akcjami docelowych spółek.
Teraz coraz częściej będę zamykał pozycje i zostanie coraz mniej spółek do dokupowania, może w końcu Neuca SA zasili portfel, bo na razie poprzeczkę cenową trzyma wysoko ;O

W przyszłym miesiącu kolejne dywidendy zasilą portfel, czego nie mogę się już doczekać :D

Zorientowałem się niedawno, że na GPW mamy firmę, która wypłaca kwartalną dywidendę co roku - mowa o spółce iFirma. Bardzo mocno rozważam dorzucenie jej do portfela ze względu na kwartalną dywidendę.
Już kilka osób mi o niej wspominało, że jest ciekawa i że posiadają ją w swoim portfelu, ale taką kropką nad i jest dla mnie kwartalna dywidenda :)


Nie mam zamiaru, przynajmniej na razie zwalniać i zamierzał dokupić następne 4000 zł akcji w tym miesiącu. Jestem bardzo zdeterminowany dobić do tych 36k, na prawdę coś musiało by się w mojej codzienności poprzewracać, żeby mnie przed tym powstrzymać ;O
Więc kolejne zakupy przed nami :)

Jeszcze naszła mnie jedna myśl - nie mogę się doczekać, aż kwota zainwestowanego kapitału będzie niższa od wartości rynkowej portfela! - czyli portfel zacznie po prostu rosnąć. Chociaż z drugiej strony będzie to oznaczało, że kolejne akcje do kupienia będą droższe ;o


Docelowe wypełnienie portfela.

 

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

 

Dane podane w tabelce są przybliżone, ze względu na wartość jednej akcji są takie, które są powyżej tej wartości jak np Grupa Kęty SA, gdzie za jedną akcję płaciłem 600 zł, jednak za 2 akcje dalej liczę jako jedną paczkę tj. 1000 zł.
Aktualnie pozycja Apator SA i Dom Development SA uznaję za zamknięte. Osiągnąłem na tych pozycjach tyle ile chciałem. Z jednej strony szkoda bo są w dalszej przecenie, nawet jeszcze taniej niż kiedy je kupowałem, jednak tak założyłem i się chcę tego trzymać.
Może na następne lata zmodyfikuję formułę kupowania akcji, albo np będę kupował te spółki, które są tanie ?
Nie wiem, zobaczymy - aktualnie chcę mieć portfel w miarę rozłożony po równo na te 9 spółek :)

 


Gdzie jest rynek/GPW ?
 

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

 

Pamiętacie jak pisałem o wskaźniku C/Z?  >> Kiedy kupować spółki dywidendowe ?
Mam zamiar wykorzystać go do monitoringu rynku.
Aktualnie na naszej giełdzie jest tanio, jednak nie wpłynie to na zmianę moich zakupów, ale w przyszłości jak będę miał więcej doświadczenia możliwe że w takich momentach będę starał się generować z różnych źródeł więcej gotówki, aby móc zakupić więcej akcji :)

W jakim celu?
Jeżeli będę widział, że nasza giełda na prawdę jest wysoko to będę chciał ograniczać zakupy i budować pozycję gotówkową, aby później kiedy będzie taniej, zwiększać zakupy - więcej akcji będę mógł pozyskać, co jest dla mojego portfela priorytetem tzn. dywidendy są wypłacane na akcje, więc im więcej akcji tym więcej dywidend.
Dodatkowo dzięki systematycznemu monitoringowi/co miesiąc, będziemy wiedzieć jak się poruszamy.
Zerknąłem na wykres C/Z dla GPW i przyjąłem sobie takie oto wartości :)


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć) 

Media Społecznościowe


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Wspominałem w zeszłym miesiącu, że po cichu będę trzymał kciuki o to, aby ilość osób śledzących profil na facebooku podwoiła się w tym miesiącu i zrobiliście to !
Na początku miesiąca przebiliśmy 400 lajków na facebooku - bardzo za to dziękuję :)

 

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)