Aktualizacja Portfela, Maj 2022

28 maja 2022
Copyright © 2022-2023 Inwestordywidendowy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Następny miesiąc za nami i portfel rośnie. W tym miesiącu udało mi się wykonać 5 transakcji i powiększyć portfel o następne +/- 5000 zł.
To był bardzo ambitny miesiąc w takim tempie do końca roku powinienem osiągnąć cel 1 - jednak nie nastawiam się na to bo do końca roku jeszcze dużo czasu, a sytuacja może się zmienić, więc priorytetem jest 1000 zł miesięcznie, a wszystko powyżej traktuję jako dobrą koniunkturę :)

 

 

W tym miesiącu do portfela wpadło:


# 120 akcji Unibep SA, podwoiłem tą pozycję. Zauważcie jak cena akcji wpływa na ilość zakupu, w kwietniu  kupiłem 110 akcji, a miesiąc później za podobną cenę 120 akcji - 10 akcji ekstra! A dywidenda jest wypłacana na akcję, więc im więcej akcji tym lepiej w przypadku portfela dywidendowego :)
Aktualnie pracuję nad jakimś systemem kiedy kupować akcje i jak monitorować spółki, i widzę przykład Unibepa pokazuje świetnie, że cena kupna też ma znaczenie. W dłuższym terminie im więcej akcji będziemy posiadać tym więcej będzie wypłacanych dywidend :)

# 60 akcji Apator SA, to już trzecia transakcja akcji tej spółki. Już kupiłem akcji za 3000 zł, a cena dalej spada :o więc zostanie mi jedna transza za ok 1000 zł i będę miał tą pozycję całą. Spadek ceny akcji Apatora SA nie specjalnie mnie martwi tym bardziej że zaraz skończą budowę nowej fabryki pod Poznaniem więc liczę na wzrost zysku firmy, wzrost ceny akcji oraz przede wszystkim wzrost dywidendy! :)
Aktualnie cena akcji spadła do 14 zł z groszem, jest bardzo atrakcyjna więc na pewno w maju wpadnie następna garść akcji Apatora :)

# 12 akcji Dom Development SA, za każda zapłaciłem 89 zł. Fajnie w tym przypadku zagrało uśrednianie, kupowałem transzami i średnia cena wyszła mi ok 90 zł. Po ogłoszeniu wypłaty dywidendy przez spółkę, w dodatku znowu rosnącej o 50gr na akcję kurs poszybował do 100 zł za akcję, więc w przypadku mojego portfela to 10% zysku na akcjach tej spółki! Nie mogę się doczekać aż w podsumowaniu wszystko będzie na zielono :)

# 15 akcji Asseco Poland SA, pierwsze akcje Acceso co mnie cieszy bo pomału w portfelu jest coraz więcej docelowych spółek. Asseco Poland ma bardzo fajne wiadomości ostatnio, dużo zamówień, wzrost przychodów co bardzo pozytywnie powinno odbić się na wartościach wypłacanych dywidend :)

# 2 akcje Grupa Kęty SA, następny zakup spółki z docelowego portfela. Cena akcji jednak jest jaka jest więc ilościowo to śmiesznie wygląda :D Jednak w przyszłym miesiącu będę czekał na chwilowy spadek poniżej 600 zł za akcję - może się uda zakupić następne 2 akcje oraz uśrednij cenę zakupu w dół :)

 

Zainwestowany kapitał: 12 699 zł

Gotówka: 0 zł

 

 

Do aktualizacji portfela dodałem pozycję gotówkową, będą tam się zawierać przychody z dywidend zanim je reinwestuję oraz z czasem biorę pod uwagę że będę kupował akcje większymi transzami i nie co miesiąc tylko wtedy kiedy cena będzie atrakcyjna. Jednak na razie do osiągnięcia celu 1 trzymam się założeń, czyli zakupy systematyczne co miesiąc :)
Swoją drogą kupowanie systematycznie akcji co miesiąc poza uśrednianiem ceny ma też ciekawy aspekt psychologiczny, czuję się dobrze, motywuje mnie to, lubię ten moment kupowania nowych akcji. Jest to trochę jak się było młodym, mieszkało z rodzicami i jak się dostawało drobne to odkładało się do skarbonki i zbierało :) Kupując akcje dywidendowe czuję się trochę podobnie tylko każda wkładka ma 3 zera więcej :D
 

Portfel pomału rośnie, co bardzie cieszy. Najlepsze są początku miesiąc kiedy ustawiam zlecenia kupna nowych akcji oraz koniec miesiąca kiedy robię podsumowanie i widzę progres :)


Wspominałem już w starszych postach że kupuję akcje spółek dywidendowych za pieniądze zarobione po godzinach (ostatnio trochę podebrałem z prywatnych oszczędności), ostatnio pracuję i kombinuję z marketingiem aby mieć więcej klientów i pomału to idzie w dobrym kierunku - o tym będę chciał napisać osobny post. Im lepiej mi pójdzie rozwijanie firmy tym więcej będę mógł przeznaczyć na powiększanie portfela dywidendowego, więc to jest  dosyć ważną częścią tego projektu :)


 

 

Co sądzicie o portfelu dywidendowym? 
Kupowalibyście spółki systematycznie tak jak to robię teraz czy raczej szukali okazji? Zapraszam do dyskusji i komentowania :)

 

 

Pierwszy cel jaki sobie wyznaczyłem: Dywidendowy projekt: Cel 1

Spółki które wybrałem do swojego portfela: Spółki do Dywidendowego Portfolio

Najnowsza aktualizacja portfela: Aktualizacja Portfela, Kwiecień 2022

 

 

Kontakt

www.facebook.com/inwestordywidendowy

Można się ze mną skontaktować pod e-mailem: tomek@inwestordywidendowy.pl