Aktualizacja Portfela Październik 2022

Aktualizacja Portfela, Październik 2022.

 

Bardzo często pytania od czytelników się powtarzają, dlatego powstała osobna sekcja bloga, aby zebrać w jednym miejscu odpowiedzi na najczęściej powtarzające się i najczęściej zadawane przez was pytania.

Po więcej zapraszam zapraszam do działu FAQ.

 

Następny miesiąc za nami, giełda szoruje coraz niżej, a dla długoterminowych inwestorów, którzy budują portfel dywidendowy coraz więcej okazji do tanich zakupów 🙂

W październiku znowu udało się powiększyć portfel o 4 tys zł – planowane było 3 tys zł, ale nazbierało się trochę pieniędzy z dywidend oraz dodatkowo miałem ekstra wpłatę gotówki, ale o tym więcej za chwile.4 transakcje, gdzie akcje spółek dywidendowych powiększyły portfel o 3931 zł.

Do portfela włożyłem już 33 tys zł, wiec już zbliżam się, aby do końca roku zrealizować założony Cel 1, czyli 36000zł/4000zł na każdą spółkę.!
W sumie to wyjdzie 37 tys zł ze względu na to, że niektóre transakcje były powyżej 1 tys zł.
W każdym razie została nam jedna spółka do zakupienia do osiągnięcia celu!

Powtarzające się treści w podsumowaniach miesiąca, będą pisane pochyloną czcionką.
Wszystkie tabelki będą oczywiście co miesiąc aktualizowane 🙂
Dużo osób systematycznie dochodzi do naszej społeczności i ciężko się czasami odnaleźć na blogu oraz często powtarzają się te same pytania, dlatego teraz podsumowania miesiąca będą wyglądać trochę inaczej, bardziej szczegółowo, tak aby każdy nowy czytelnik po przeczytaniu aktualizacji portfela – w jakimkolwiek by to miesiącu i roku nie było – rozumiał ideę, wiedział gdzie się znajduję oraz w jakim kierunku zmierzam.

Zapraszam do następnego podsumowania miesiąca, gdzie zestawimy nowe transakcje, zobaczymy co się ostatnio działo oraz pomyślimy co dalej 🙂

 

Inwestycje, podsumowanie.

 

Portfel spółek dywidendowych w tym miesiącu został powiększony o :

 • 102 akcje Ambra SA, po 19,50 zł każda.
  Te 102 akcje to zakup dwa razy po 1 tys zł, jeden na początku miesiąca oraz drugi zrealizowany za dywidendy i dodatkową gotówkę.
  Dzięki temu zakupowi pozycja Ambry została zamknięta w portfelu – łącznie posiadam 202 akcje po średniej cenie 19,75 zł i jest to najmniej ujemna pozycja w moim portfelu – oscyluje w okolicach 0% (ni to spada ni to rośnie).
 • 32 akcje Asseco BS SA, po 31 zł każda.
  Ostatni zakup akcji tej spółki, tak samo jak Ambra mam już akcje za 4 tys zł.
  Łącznie 113 akcji średnio po 36,17 zł.
 • 2 akcje Grupy Żywiec SA, po 475 zł.
  Na początku miesiąca ustawiłem to zlecenie i się tego trzymałem.
  Dlaczego tak piszę?
  Bo jest duże prawdopodobieństwo, że Grupa Heineken chce wykupić cały pakiet akcji i ściągnąć spółkę z giełdy.
  Posiadam łącznie 8 akcji po średniej cenie 485 zł.Jeżeli Heineken planował ściągnięcie spółki z giełdy to nie mógł wybrać lepszego momentu.
  Może to znak, że jesteśmy już blisko końca bessy :)?
  Jeżeli odkupią te akcje jedyny plus, że nie będę na tym stratny i po prostu zainwestuję te środki w inną spółkę 🙂

 

Skład i wartość portfela dywidendowego.

 

Zainwestowany kapitał: 32 894 zł

Gotówka:
PLN: 401

 

(kliknij, aby powiększyć)

snip3 58 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-pazdziernik-2022/

 

Moje podsumowanie inwestycji prowadzę na stronie: www.investing.com.

W październiku wpłynęły do portfela aż dwie dywidendy!
Najpierw na początku miesiąca otrzymałem dywidendę ze spółki Unibep SA w wysokości 56,80 zł (po podatku), a następnie druga część dywidendy wpłynęła od Grupy Kęty SA w wysokości 169,52 zł ! (po podatku).
Bardzo fajna dywidendy od Grupy Kęty!
Dzięki tym dywidendom łącznie już w tym roku otrzymałem dokładnie 901,40 zł z samych dywidend!
Co mnie bardzo cieszy i po cichu liczę na przekroczenie tysiąca złotych z dywidend w 2022 🙂
Dodatkowo zasiliłem pozycję gotówkową kwotą o wartości 500 zł (dodatkowa praca), co sprawiło, że pozycja gotówkowa w tym miesiącu osiągnęła wartość 1401,40 zł.
Za 999,50 zł dokupiłem dodatkowe akcje Ambry SA i w pozycji gotówkowej zostało 401,90 zł.

 

(kliknij, aby powiększyć)snip3 59 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-pazdziernik-2022/

 

Znowu udało mi się powiększyć portfel o 4000 zł, mimo że planowałem 3 tys.
Tak jak już pisałem powyżej, dodatkowy zakup pochodził z dywidend i dodatkowej wpłaty 500 zł – co jakiś czas jakieś dodatkowe mniejsze wpłaty będą się pojawiać, jednak nie mam na to żadnych regularnych planów.

Budując portfel dywidendowy skupiałem się na dobieraniu przede wszystkim dywidendowych spółek, a nie jakieś „solidne spółki” z jakiegoś zaawansowanego systemu, dlatego ryzyko strat przekraczających pewne poziomy świadomie akceptuję, moim głównym celem dlaczego zdecydowałem się budować portfel dywidendowy są dywidendy!
I tego się trzymam 🙂

Jednak chciałbym tutaj jeszcze raz zaznaczyć, że informacje przedstawione na blogu, moje decyzje, przemyślenia, opinie, są prywatnymi opiniami autora, nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych i inwestuję na własną odpowiedzialność.
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem – sam widzę ciągle wartość moich akcji na czerwono i mimo, że dywidendy są moim priorytetem, jeżeli coś by się stało nieprzewidzianego i musiałbym sprzedać akcje to liczyłbym aktualnie straty.
Ale jestem optymistą i liczę, że w długim terminie wartość portfela będzie rosłą, tak przynajmniej mówi google i historyczne dane.
Jeszcze jednym ryzykiem o którym warto wspomnieć jest brak dywidendy, nawet mój portfel dywidendowych spółek, które od kilku lat wypłacają dywidendy jest tym zagrożony.

W ostatnim miesiącu królem parkietu był podatek sasina, na szczęście nic z tego nie wyszło, ale miałem dużo zapytań o ten podatek i wiele osób miałem wrażenie, że wieszczy koniec inwestowania dywidendowego w Polsce ;o
Wydaje mi się, że można wyciągnąć mądrą lekcję z tego – nie panikujmy za wcześnie i obserwujmy co się dzieje.
Strach i panika ani nam nie pomogą, ani nam nie poprawią nastroju.
Lepiej się skupić na jakimś konkretnym działaniu, niż tracić energię na tworzenie paniki.
To jeszcze nam pokazuje jak działa polityka w Polsce – oni niech sobie tam gadają, a my róbmy w tym czasie swoje!

W ostatnich dniach wyszły informacje, że Heineken wykupił ponad 30% akcji Grupy Żywiec SA (posiada już ponad 90% akcji) i chcą odkupić resztę akcji od indywidualnych inwestorów, aby ściągnąć Żywca z giełdy.
Trochę cwaniackie zagranie patrząc na ostatnie wyceny, ale nic na to nie poradzimy i wątpię, że było to do przewidzenia.
Z drugiej strony z perspektywy Heinekena to mądre zagrania – wykupienie spółki w trakcie bessy.
Niektórzy będą musieli przełknąć stratę, niektórzy na tym i tak zarobią, ja osobiście powinienem wyjść na zero – i musimy iść dalej, nie ma co stać w miejscu, trzeba iść do przodu.

 

Docelowe wypełnienie portfela spółek dywidendowych

Cel 1: zbudowanie portfela dywidendowego składającego się ze spółek dywidendowych z GPW.
Wybrałem 9 spółek z których chciałbym w każdą pozycję zainwestować 4000 zł, czyli łącznie 36 000 zł – to jest cel do końca 2022 roku.

Dlaczego akurat tyle?

Patrząc na historyczne dane ze spółek, które wybrałem do swojego portfela dywidendowego przy 36 000 zł i przy założeniu, że wszystkie spółki będą dalej systematycznie wypłacać dywidendy to mój zysk i wypłaty dywidend w przyszłym roku powinny łącznie wynieść ponad 1200 zł (coś w okolicach 1400 zł), czyli mówimy o ekstra zysku z dywidend, co miesiąc 100 zł.

Dużo? Mało? – Dla mnie najważniejsze, żeby widzieć, że to działa i zyskiem z dywidend mogą wygenerować konkretną kwotę, którą będę mógł wspierać swoje finanse.
Cała kwota z dywidend jaką będę otrzymywał, będzie jak tylko pozycja gotówkowa osiągnie 1000 zł reinwestowana w więcej akcji spółek z mojego portfela.

Aktualnie tak wygląda wypełnienie mojego portfela dywidendowego.

 

(kliknij, aby powiększyć)

snip3 60 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-pazdziernik-2022/

Jak widać na załączonej grafice, w większości posiadam akcje spółek dywidendowych, które wybrałem do swojego portfela dywidendowego – zostało mi tylko zakupić akcje spółki Neuca SA, co akurat dobrze się składa bo jak cały rynek, tak i ich wycena leci w dół 🙂
A stopa dywidendy rośnie!
Następne zakupy będą skupione na tej spółce, a w grudniu wszystko powyżej zasili pozycję gotówkową i od nowego roku realizujemy następny cel !

 

Dobór spółek do Portfela Dywidendowego.

Różni inwestorzy różnie zinterpretują solidne spółki, dla mnie są to spółki, które:

 • od minimum 8 lat wypłacają systematycznie dywidendy, czyli część zysków firmy jest wypłacana akcjonariuszom w postaci dywidendy,
 • dywidenda, którą te firmy wypłacają, są rosnące z roku na rok (czasami mogą być takie same i czasami rok się zdarzy, że spadnie wartość dywidendy, jednak po spadku formy wracają na swoje rosnące tory),
 • dzięki temu, ze dywidenda rośnie, to moja stopa zwrotu, czy stopa dywidendy już zakupionych akcji spółek rośnie z roku na rok,
 • dodatkowo ze względu na specyfikę GPW i to, że mała liczba spółek dywidendowych spełnia moje wymagania, będę chciał też kupić akcje firm, których wypłaty dywidend są częstsze niż raz w roku (większość firm na GPW robi wypłaty zysku w formie dywidendy raz w roku).Spółka w takim przypadku, musi wypłacać dywidendy od kilku lat jak we wcześniej wymienionych przypadkach.Najmniej takich spółek będzie w moim portfelu, jednak będą fajnym dodatkiem.
 • Strategia moja oznacza, że jest 10 spółek na GPW, które spełniają moje wymagania w tym jedna spółka Skarbu Państwa – jak dla mnie SSP odpada 🙂 

Jeżeli chodzi o GPW to chciałbym oprzeć portfel dywidendowy na tych spółkach:

 

snip3 48 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-pazdziernik-2022/

Adnotacja.

Można powiedzieć, że te założenia będą aktualizowane w jednym z wpisów pod koniec roku.
Co prawda w portfelu GPW zostanie część z tych spółek, jednak określam właśnie bardziej konkretne założenia i trochę się uszczupli ten skład portfela od nowego roku.
Ale co i jak dokładnie wam jeszcze wytłumaczę, a na razie chcę zrealizować swój pierwszy cel bo – mały spoiler – Neuca SA zostanie w portfelu 🙂

Dodatkowo chcę otworzyć portfel na nowy rynek i walutę ,co na pewno bardziej uatrakcyjni go oraz sprawi, że będzie dla mnie bardziej bezpieczny i zdywersyfikowany.

 

Jak buduję swój portfel dywidendowy?

Chcę, aby mój portfel dywidendowy wymagał ode mnie minimalną aktywność.Moja strategia jest prosta:

 • zarabiam (wydaję mniej niż zarabiam)
 • oszczędzam (najpierw płacę sobie, czytaj odkładam na inwestycję zanim zacznę wydawać)
 • inwestuję (mój portfel i mentalne zmiany aktualizuję co miesiąc)

Oznacza to standardowe uśrednianie (przynajmniej na dzień dzisiejszy).
Co miesiąc po wypłacie za zaoszczędzone pieniądze kupuję akcje spółek dywidendowych z GPW do swojego portfela dywidendowego.
Na początku każdego miesiąca składam zlecenia na spółki, które mnie interesują.
Ostatnio trochę zmodyfikowałem to jakie kupuję spółki, teraz zestawiam na początku miesiąca aktualny kurs, każdej spółki z portfela ze średnią z ostatniego miesiąca i trzech miesięcy i składam zlecenia na akcje spółek, które są aktualnie tanie.

 

Inwestowanie dywidendowe – ile można zarobić?

Budowanie portfela dywidendowego jest dla mnie grą długoterminową – mógłbym to porównać do takiego hobby, które polega na kolekcjonowaniu akcji spółek z długą historią wypłacanych dywidend.
Dlatego bardziej staram się zbierać jak chomik kolejne akcje, które co roku będą mi wypłacać dywidendę.

Przy moim zestawieniu spółek, na każde 36 000 zł zainwestowane powinienem otrzymać ok 1400 zł rocznie z dywidend, jakieś 4% po podatku.
Wysokie dywidendy z dużą stopą zwrotu brzmią super, ale ja osobiście chcę minimalizować mój wkład czasowy i czuję się świetnie z odroczoną gratyfikacją posiadając portfel dywidendowy rosnących dywidend.
Ta stopa zwrotu będzie rosnąć z roku na rok, ponieważ 8/9 spółek z mojego portfela dywidendowego wypłacają rosnące dywidendy od kilku lat, więc przy tym założeniu stopę zwrotu z roku na rok powinienem mieć coraz większą, czyli zyski z dywidend z roku na rok będą również rosnąć.
Jakiś czas temu wyliczyłem, że aby już fajnie odczuć przychód z dywidend czytaj, 1000 zł miesięcznie/12 000 zł rocznie – musiałbym zainwestować jakieś 300 000 tys złotych.

 

Inwestowanie Dywidendowe, ile można zarobić ?

 

W zależności jaką inwestorzy obiorą strategię doboru spółek do portfela stopa zwrotu może być wyższa – są spółki, które wypłacają dywidendę ponad 10% jednak w takich przypadku ciężko utrzymać takie zwroty na dłuższą metę i to może wymagać od was bardziej aktywnego zarządzania portfelem.

Mój skromny portfel dywidendowy przyniósł mi w Sierpniu 599 zł z dywidend.
To jest dużo (% wszystkich moich otrzymanych dywidend), inwestuję na GPW, gdzie większość spółek wypłaca dywidendy raz w roku, dlatego trzeba się liczyć z tym, że będą miesiące gdzie nie otrzymamy żadnych dywidend (np we Wrześniu nie otrzymałem żadnych dywidend) i takie w których większość spółek będzie je wypłacać.
Oczywiście, można zbudować bardzo szeroki portfel – nawet jeden z czytelników bloga pisał, że inwestując tylko w Polsce ma tyle spółek w portfelu, że co miesiąc otrzymuje dywidendy.Jeszcze można inwestować na innych rynkach, jak stany zjednoczone, gdzie dywidendy są wypłacane częściej, jednak pamiętajcie, że częstotliwość wypłaty dywidendy nie oznacza, że stopa dywidendy jest wyższa.

Gdzie jest rynek, czyli inwestowanie na warszawskiej giełdzie?

Na polskim rynku akcji jak to ostatnio ludzie określają jest krwawo, jesteśmy w bessie i do tego mamy wojnę za naszą granicą.
Nic nas nie uchroni przed spadkami, a dla kogoś, kto inwestuje długoterminowo wydaje mi się, że jest to świetny moment na budowanie portfela, skupowanie przecenionych spółek i czerpania zysków z dywidend.
Dzięki niższym wycenom na giełdzie możemy kupić więcej akcji, mieć większą stopę zwrotu oraz długoterminowo cieszyć się większym zyskiem z naszych inwestycji.

Jak to ktoś powiedział:
„Ludzie pytają się mnie jak inwestować. Zasada jest prosta, kupuj jak jest tanio i sprzedawaj jak jest drogo.”
A aktualnie jest coraz taniej, chociaż cały indeks średnio wyhamował 🙂

Polski indeks wygląda coraz silniej ;o
Macie jakieś swoje teorie na to odbicie – znaczy nie żebym narzekał, ale chciałem jeszcze kupić trochę tanich akcji 😀

 

snip3 50 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-pazdziernik-2022/

 

Tak wygląda zestawienie dla indeksu WIG, czyli zestawienie tego co się dzieje na warszawskiej giełdzie.
Dla mnie osobiście jest tanio, oczywiście może być jeszcze taniej, ale jeżeli jeszcze byśmy mieli jakiś mocny zjazd i np wyceny spółek by potaniały o kolejne 10-20% lub więcej to bym na szybko organizował gotówkę i korzystał z promocji 🙂

Jakiś czas temu określiłem sobie widełki jak będę czytał wskaźnik cena/zysk, ale jeszcze do końca nie jestem pewien jak wykorzystać tą wiedzę w praktyce – czas pokaże 🙂

 

snip3 51 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-pazdziernik-2022/

Jakie dywidendy przed moim portfelem ?

Mój portfel dywidendowy posiada jeszcze kilka pozycji, które możliwe że wypłacą w tym roku dywidendę.
Liczba spółek, która jeszcze w tym roku mogą się podzielić ze swoimi akcjonariuszami zyskiem jest co prawda coraz mniejsza, ale jeszcze liczę na parę złotych otrzymanych w dywidendach.Jakie to firmy?

Ambra SA, wypłaca dywidendę co roku w listopadzie. Jeszcze nic nie ogłosili, ale liczę że wypłacą minimum tyle co w zeszłym roku 0,95 zł to na moje 100 akcji da 76 zł po podatku.

Apator SA, poza tym rokiem wypłacał dywidendę pod koniec roku, zazwyczaj w grudniu, więc liczę na dodatkowy zysk do portfela w tym roku.

Grupa Żywiec SA, tak samo jak w przypadku Apator SA – liczę na dodatkowe wypłaty z tych dwóch spółek. Chociaż po ogłoszeniu Heinekena słabo to wygląda ;o

Mój portfel jest na razie skromny i nie zawiera dużo pozycji.
Do tego dopiero zaczynam i kapitał, który zainwestowałem jest ograniczony.
Ale czuję, że inwestowanie dywidendowe jest dla mnie i mam zamiar go powiększać o następne dobre spółki (już nie z gpw) i zależy mi też na takim urządzeniu portfela, aby dywidendę otrzymywać co miesiąc.

 

Media społecznościowe.

Czy akcje spółek dywidendowych i budowanie portfela dywidendowego interesuje dużą część naszego społeczeństwa ?

Staram się być aktywny w mediach społecznościowych, aby dotrzeć do jak najszerszej publiczności i pokazać ludziom, że istnieję i co robię.
Coraz więcej osób jest zainteresowanych, jeszcze pewnie miliony osób nawet nie mają pojęcia o istnieniu mojego bloga oraz z czasem portfel będzie bardziej atrakcyjny i będzie więcej wiedzy z której inni będą mogli skorzystać – więc liczę, że nasza mała społeczność dywidendowych czubków i pasywnych przychodów będzie rosła 🙂

 

Subskrypcja bloga.

Od jakiegoś miesiąca na blogu jest możliwość subskrypcji bloga.
Zawsze swoich subskrybentów powiadamiam o nowych artykułach oraz piszę trochę o najnowszych przemyśleniach i planach – gorąco zachęcam do subskrybowania 🙂

Aktualnie 37 osób subskrybuje Dywidendowego Inwestora, w zeszłym miesiącu były 22 osoby, więc pomału liczba subskrybentów rośnie 🙂

Ostatnio stworzyłem pop-up – wyskakujące okno z zachętą do subskrybowania – ustawiłem, żeby nie wyświetlało się częściej niż raz w miesiącu – nie chcę, żeby to utrudniało wam życie, ale chciałbym aby liczba subskrybentów systematycznie rosła, takie rozwiązanie powinno być czymś pośrodku 🙂

 

snip3 61 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-pazdziernik-2022/

Facebook.

1193 ! obserwujących – miesiąc wcześniej było 1046, a w sierpniu 916 obserwujących.
Społeczność się pomału rozrasta, może 1500 do końca roku ?
Dziękuję wam za okazane zainteresowanie 🙂

 

snip3 62 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-pazdziernik-2022/

 

Twitter.

Październik: 163 tweety i 50 obserwujących.
Wrzesień: 115 tweety, 42 obserwujących.
Sierpień: 64 tweety i 40 obserwujących.
Powoli, ale do przodu! 🙂

 

 

snip3 63 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-pazdziernik-2022/

 

Co zrealizowałem w tym miesiącu ?

 

snip3 64 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-pazdziernik-2022/

W październiku ukazało się 5 artykułów – w tym podsumowanie miesiąca.Jednak w listopadzie planuję opublikować 4 artykuły, co niedzielę i ten dodatkowy wleciał pierwszego dnia miesiąca.
Od teraz planuję tak publikować artykuły – co niedzielę i każdego pierwszego dnia miesiąca będzie dodatkowo podsumowanie miesiąca 🙂

Jeżeli chodzi o treści, trochę się zmienią.
Rok się kończy, prawie zrealizowałem swój pierwszy cel.
Chcę przygotować się do dalszej drogi, a to będzie wymagało ode mnie kilku analiz i podjęcia kilku decyzji.
Chcę do portfela wprowadzić pewne zmiany, więc trochę odskoczymy od podstaw o dywidendach i zajmiemy się kontami IKE, doborem spółek do portfela oraz wyborem brokera.
Taki jest plan na najbliższe tygodnie, a potem wrócimy do naszej dywidendowej drogi 🙂

No i najważniejsze – powstało logo dla bloga 🙂
Rozpocząłem współpracę z jedną osobą, ale minęły ponad 2 tygodnie i efektów nie było widać.
Koniec końców znalazłem jakiś darmowy kreator loga i coś sam skleiłem – liczę, że najważniejszy jest kontent i budowanie przydatnej wiedzy dla czytelników, a logo to tylko taki miły dodatek 🙂

 

 

ver 1 prostokat Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-pazdziernik-2022/

 

Plany na następny miesiąc ?

 

snip3 65 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-pazdziernik-2022/

 

Jak co miesiąc co niedzielę opublikuję nowy artykuł, będzie ich łącznie 4.
Natomiast pierwszego dnia miesiąca wpadła aktualizacja portfela – czyli łącznie w listopadzie ukaże się 5 wpisów.
Od teraz będzie po prostu, więcej artykułów 🙂

Na pewno zamierzam utrzymać moją aktywność w mediach społecznościowych oraz dalej budować społeczność osób zainteresowanych budowaniem pasywnych dochodów.

Jak co miesiąc mam zamiar kupić akcje spółek dywidendowych za 3000 zł.
Wszystko pójdzie na akcje Neuca SA.
Zostanie mi ostatnia transza do zakupów w grudniu i pierwszy cel zostanie zrealizowany!

Strona przejdzie delikatną modyfikację, chcę dodać logo, może trochę dostosować kolorystykę.
Planuję stworzyć jakieś hasło/przesłanie, które będzie fajnie brzmiało i przekazywało ideę i wizję bloga.
Poza nowymi artykułami to będzie moim priorytetem 🙂

Jeżeli znajdę wystarczająco czasu to chcę spróbować swoich sił na pinterest.
Tworzyć np proste grafiki z tytułami artykułów, które wykorzystam do nich.
Przy okazji pokażę się na tej platformie i może wygeneruje ona jakiś dodatkowy ruch na blogu.
To będzie bardziej eksperyment 🙂

ps1. Oferowane instrumenty finansowe na rynkach światowych są bardzo zróżnicowane.Z szerokiego rynku można na prawdę inwestować we wszystko i na wiele sposobów, jednak ja świadomie wybrałem inwestowanie w akcje spółek dywidendowych i chciałbym zbudować portfel dywidendowy, ponieważ to najbardziej odpowiada temu czego oczekuję od inwestowania – stałych, najlepiej przewidywalnych przepływów pieniężnych.

ps2. Informacje przedstawione na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych i są tylko prywatnymi opiniami autora.Kupowanie instrumentów finansowych i inwestowanie na rynku akcji wiąże się ryzykiem.

 

 

Pozdrawiam,
#DywInw

0 comments… add one

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *