Aktualizacja Portfela Wrzesień 2022

Aktualizacja Portfela, Wrzesień 2022.

 

Bardzo często pytania od czytelników się powtarzają, dlatego powstała osobna sekcja bloga, aby zebrać w jednym miejscu odpowiedzi na najczęściej powtarzające się i najczęściej zadawane przez was pytania.

Po więcej zapraszam zapraszam do działu FAQ.

 

Nie wiem jak wam, ale mi się wrzesień bardzo dłużył ;o
Znaczy, nie żebym specjalnie czekał aż minie, ale mam wrażenie, ze trwał bardzo długo.

Więc, wrzesień za nami i portfel dywidendowy dalej rośnie, a przynajmniej wartość pieniędzy jakie zostały zainwestowane 🙂
Znowu udało mi się wykonać 4 transakcje spółek dywidendowych i powiększyć portfel o następne 4044 zł.
Do portfela włożyłem już 29 tys zł, wiec pomału zbliżam się aby do końca roku zrealizować założony Cel 1, czyli 36000zł/4000zł na każdą spółkę.!

Powtarzające się treści w podsumowaniach miesiąca, będą pisane pochyloną czcionką.
Wszystkie tabelki będą oczywiście co miesiąc aktualizowane 🙂
Dużo osób systematycznie dochodzi do naszej społeczności i ciężko się czasami odnaleźć na blogu oraz często powtarzają się te same pytania, dlatego teraz podsumowania miesiąca będą wyglądać trochę inaczej, bardziej szczegółowo, tak aby każdy nowy czytelnik po przeczytaniu aktualizacji portfela – w jakimkolwiek by to miesiącu i roku nie było – rozumiał ideę, wiedział gdzie się znajduję oraz w jakim kierunku zmierzam.

Zapraszam do następnego podsumowania miesiąca, gdzie zestawimy nowe transakcje, zobaczymy co się ostatnio działo oraz pomyślimy co dalej 🙂

 

Inwestycje, podsumowanie.

 

Portfel spółek dywidendowych w tym miesiącu został powiększony o :

 • 14 akcji Asseco Poland SA, po 70 zł każda. Tą transzą udało mi się zamknąć pozycję tej spółki na 2022 rok, łącznie w portfelu dywidendowym znajduje się aktualnie 57 akcji Asseco Poland SA po średniej cenie 73,86 zł za sztukę.Z ciekawostek warto zaznaczyć, że spółka ogłosiła, że mają wzrost zamówień o 24% rok do roku, co przy aktualnej sytuacji gospodarczej to dobry komunikat dla akcjonariuszy.
 • 2 akcje Grupy Kęty SA, po 540 zł sztukę. Następna spółka, której pozycję w portfelu udało mi się zamknąć – tzn. osiągnęła wartość 4 tys zł zainwestowanego kapitału. Łącznie posiadam 8 akcji spółki, po 588,77 zł średnio za sztukę.Grupa Kęty SA weszła do indeksy WIG20 – 20 największych spółek na polskiej giełdzie, nie wiem czy to dobrze czy to źle z perspektywy inwestora dywidendowego – czas pokaże.
 • 28 akcji Asseco BS SA, po 36 zł każda. Został mi jeszcze jeden zakup akcji tej spółki i będę miał już docelową pozycję. Patrząc na głębokość spadków -16% będę chciał jak najszybciej kupić akcje i skorzystać z przeceny.
 • 2 akcje Grupy Żywiec SA, po 488 zł. Pomału będę się skłaniał do zakończenia tej pozycji i kupienia ostatniej transzy akcji.Z ciekawostek Grupa Żywiec, Dom Development i Ambra to spółki, które najmniej tracą % w stosunku do średniej ceny za jaką zakupiłem ich akcje – są jakieś 3% na minusie.

 

Skład i wartość portfela dywidendowego.

 

Zainwestowany kapitał: 29 442 zł

Gotówka:
PLN: 675

 

(kliknij, aby powiększyć)

snip3 66 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-wrzesien-2022/

 

Moje podsumowanie inwestycji prowadzę na stronie: www.investing.com.

W tym miesiącu nie czekały na mnie żadne dywidendy.
Pozycja gotówkowa się nic nie zmieniła, jednak po cichu liczę, że do końca roku uda się uciułać jeszcze ponad 3 stówki, aby mieć z samych dywidend 1 tys zł na dodatkowy zakup.!
W najbliższych miesiącach planuję przeznaczać po 3 tys zł na akcje co miesiąc, więc po zapełnieniu wszystkich pozycji zostanie jeszcze 2 tys zł, które prawdopodobnie zasili pozycję gotówkową – przynajmniej do czasu dopóki nie podejmę decyzji co dalej.
A już mam plan na pewne zmiany w portfelu, potrzebuję tylko trochę wolnego czasu, aby to sobie wszystko poukładać i zorganizować.
Docelowy Portfel dywidendowy już coraz bardziej zbliża się do docelowego pułapu 36 000zł, w końcu już jesteśmy na ostatniej prostej do końca roku!

Znowu udało mi się powiększyć portfel o 4000 zł, mimo że planowałem 3 tys.
Te dodatkowe nadwyżki biorę z oszczędności, które miały mieć inne przeznaczenie, jednak nie pali się tam więc mogę sobie pozwolić na przesunięcie tego o miesiąc.Jednak jak już wspomniałem wyżej od października, przynajmniej do końca roku portfel będzie rósł o 3 tys zł miesięcznie.

Budując portfel dywidendowy skupiałem się na dobieraniu przede wszystkim dywidendowych spółek, a nie jakieś „solidne spółki” z jakiegoś zaawansowanego systemu, dlatego ryzyko strat przekraczających pewne poziomy świadomie akceptuję, moim głównym celem dlaczego zdecydowałem się budować portfel dywidendowy są dywidendy!I tego się trzymam 🙂

Jednak chciałbym tutaj jeszcze raz zaznaczyć, że informacje przedstawione na blogu, moje decyzje, przemyślenia, opinie, są prywatnymi opiniami autora, nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych i inwestuję na własną odpowiedzialność.
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem – sam widzę ciągle wartość moich akcji na czerwono i mimo, że dywidendy są moim priorytetem, jeżeli coś by się stało nieprzewidzianego i musiałbym sprzedać akcje to liczyłbym aktualnie straty.
Ale jestem optymistą i liczę, że w długim terminie wartość portfela będzie rosłą, tak przynajmniej mówi google i historyczne dane.Jeszcze jednym ryzykiem o którym warto wspomnieć jest brak dywidendy, nawet mój portfel dywidendowych spółek, które od kilku lat wypłacają dywidendy jest tym zagrożony.

Bardzo głośno się zrobiło ostatnio o podatku niejakiego pana Sasina.
Kilka osób już mnie o to pytało, niektórzy już nawet wieszczą koniec dywidendowego inwestowania na gpw – rzekomo wszystko zje podatek. Na razie wstrzymałbym się z jakimikolwiek ocenami dopóki nic nie wejdzie w życie, a następna sprawa – jaki wpływ to będzie miało na dywidendy dowiemy się za rok 🙂

 

Docelowe wypełnienie portfela spółek dywidendowych

Cel 1: zbudowanie portfela dywidendowego składającego się ze spółek dywidendowych z GPW.
Wybrałem 9 spółek z których chciałbym w każdą pozycję zainwestować 4000 zł, czyli łącznie 36 000 zł – to jest cel do końca 2022 roku.

Dlaczego akurat tyle?

Patrząc na historyczne dane ze spółek, które wybrałem do swojego portfela dywidendowego przy 36 000 zł i przy założeniu, że wszystkie spółki będą dalej systematycznie wypłacać dywidendy to mój zysk i wypłaty dywidend w przyszłym roku powinny łącznie wynieść ponad 1200 zł (coś w okolicach 1400 zł), czyli mówimy o ekstra zysku z dywidend, co miesiąc 100 zł.

Dużo? Mało? – Dla mnie najważniejsze, żeby widzieć, że to działa i zyskiem z dywidend mogą wygenerować konkretną kwotę, którą będę mógł wspierać swoje finanse.
Cała kwota z dywidend jaką będę otrzymywał, będzie jak tylko pozycja gotówkowa osiągnie 1000 zł reinwestowana w więcej akcji spółek z mojego portfela.

Aktualnie tak wygląda wypełnienie mojego portfela dywidendowego.

 

(kliknij, aby powiększyć)

snip3 67 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-wrzesien-2022/

 

Dobór spółek do Portfela Dywidendowego.

Różni inwestorzy różnie zinterpretują solidne spółki, dla mnie są to spółki, które:

 • od minimum 8 lat wypłacają systematycznie dywidendy, czyli część zysków firmy jest wypłacana akcjonariuszom w postaci dywidendy,
 • dywidenda, którą te firmy wypłacają, są rosnące z roku na rok (czasami mogą być takie same i czasami rok się zdarzy, że spadnie wartość dywidendy, jednak po spadku formy wracają na swoje rosnące tory),
 • dzięki temu, ze dywidenda rośnie, to moja stopa zwrotu, czy stopa dywidendy już zakupionych akcji spółek rośnie z roku na rok,
 • dodatkowo ze względu na specyfikę GPW i to, że mała liczba spółek dywidendowych spełnia moje wymagania, będę chciał też kupić akcje firm, których wypłaty dywidend są częstsze niż raz w roku (większość firm na GPW robi wypłaty zysku w formie dywidendy raz w roku).Spółka w takim przypadku, musi wypłacać dywidendy od kilku lat jak we wcześniej wymienionych przypadkach.Najmniej takich spółek będzie w moim portfelu, jednak będą fajnym dodatkiem.
 • Strategia moja oznacza, że jest 10 spółek na GPW, które spełniają moje wymagania w tym jedna spółka Skarbu Państwa – jak dla mnie SSP odpada 🙂 

Jeżeli chodzi o GPW to chciałbym oprzeć portfel dywidendowy na tych spółkach:

 

snip3 68 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-wrzesien-2022/

Jeśli chodzi o wasze rekomendacje dotyczące inwestowania na innych rynkach i kupowaniu spółek dywidendowych np. z USA oraz waszych portfelach – będę pomału poszerzał wiedzę w tym temacie i docelowo chciałbym poszerzyć portfel o nowe rynki w przyszłości.

Mała korekta.

Dobór spółek będzie w najbliższych miesiącach skorygowany.
Od nowego roku chcę trochę zmienić skład – portfel dywidendowy z wyżej wymienionych spółek ulegnie lekkiej zmianie, większość z nich pozostanie jednak kryteria doboru spółek zostaną trochę zmienione – aby bardziej skutecznie działać długoterminowo.
Dodatkowo już na pewno będę chciał się otworzyć na nowy rynek i poza polską giełdą zacząć budować drugą kulę śnieżną w jakiejś innej walucie.
Ale o tym napiszę więcej jak już sobie wszystko poukładam w głowie 🙂

Jednak mam zamiar zrealizować cel jaki sobie założyłem, a zmiany będą jakby następnym krokiem/kierunkiem w jakim będę zmierzał.

 

Jak buduję swój portfel dywidendowy?

Chcę, aby mój portfel dywidendowy wymagał ode mnie minimalną aktywność.Moja strategia jest prosta:

 • zarabiam (wydaję mniej niż zarabiam)
 • oszczędzam (najpierw płacę sobie, czytaj odkładam na inwestycję zanim zacznę wydawać)
 • inwestuję (mój portfel i mentalne zmiany aktualizuję co miesiąc)

Oznacza to standardowe uśrednianie (przynajmniej na dzień dzisiejszy).
Co miesiąc po wypłacie za zaoszczędzone pieniądze kupuję akcje spółek dywidendowych z GPW do swojego portfela dywidendowego.
Na początku każdego miesiąca składam zlecenia na spółki, które mnie interesują.
Ostatnio trochę zmodyfikowałem to jakie kupuję spółki, teraz zestawiam na początku miesiąca aktualny kurs, każdej spółki z portfela ze średnią z ostatniego miesiąca i trzech miesięcy i składam zlecenia na akcje spółek, które są aktualnie tanie.

 

Inwestowanie dywidendowe – ile można zarobić?

Budowanie portfela dywidendowego jest dla mnie grą długoterminową – mógłbym to porównać do takiego hobby, które polega na kolekcjonowaniu akcji spółek z długą historią wypłacanych dywidend.
Dlatego bardziej staram się zbierać jak chomik kolejne akcje, które co roku będą mi wypłacać dywidendę.

Przy moim zestawieniu spółek, na każde 36 000 zł zainwestowane powinienem otrzymać ok 1400 zł rocznie z dywidend, jakieś 4% po podatku.
Wysokie dywidendy z dużą stopą zwrotu brzmią super, ale ja osobiście chcę minimalizować mój wkład czasowy i czuję się świetnie z odroczoną gratyfikacją posiadając portfel dywidendowy rosnących dywidend.
Ta stopa zwrotu będzie rosnąć z roku na rok, ponieważ 8/9 spółek z mojego portfela dywidendowego wypłacają rosnące dywidendy od kilku lat, więc przy tym założeniu stopę zwrotu z roku na rok powinienem mieć coraz większą, czyli zyski z dywidend z roku na rok będą również rosnąć.
Jakiś czas temu wyliczyłem, że aby już fajnie odczuć przychód z dywidend czytaj, 1000 zł miesięcznie/12 000 zł rocznie – musiałbym zainwestować jakieś 300 000 tys złotych.

 

Inwestowanie Dywidendowe, ile można zarobić ?

 

W zależności jaką inwestorzy obiorą strategię doboru spółek do portfela stopa zwrotu może być wyższa – są spółki, które wypłacają dywidendę ponad 10% jednak w takich przypadku ciężko utrzymać takie zwroty na dłuższą metę i to może wymagać od was bardziej aktywnego zarządzania portfelem.

Mój skromny portfel dywidendowy przyniósł mi w Sierpniu 599 zł z dywidend.
To jest dużo (% wszystkich moich otrzymanych dywidend), inwestuję na GPW, gdzie większość spółek wypłaca dywidendy raz w roku, dlatego trzeba się liczyć z tym, że będą miesiące gdzie nie otrzymamy żadnych dywidend (np we Wrześniu nie otrzymałem żadnych dywidend) i takie w których większość spółek będzie je wypłacać.
Oczywiście, można zbudować bardzo szeroki portfel – nawet jeden z czytelników bloga pisał, że inwestując tylko w Polsce ma tyle spółek w portfelu, że co miesiąc otrzymuje dywidendy.Jeszcze można inwestować na innych rynkach, jak stany zjednoczone, gdzie dywidendy są wypłacane częściej, jednak pamiętajcie, że częstotliwość wypłaty dywidendy nie oznacza, że stopa dywidendy jest wyższa.

 

Gdzie jest rynek, czyli inwestowanie na warszawskiej giełdzie?

Na polskim rynku akcji jak to ostatnio ludzie określają jest krwawo, jesteśmy w bessie i do tego mamy wojnę za naszą granicą.
Nic nas nie uchroni przed spadkami, a dla kogoś, kto inwestuje długoterminowo wydaje mi się, że jest to świetny moment na budowanie portfela, skupowanie przecenionych spółek i czerpania zysków z dywidend.
Dzięki niższym wycenom na giełdzie możemy kupić więcej akcji, mieć większą stopę zwrotu oraz długoterminowo cieszyć się większym zyskiem z naszych inwestycji.

Jak to ktoś powiedział:
„Ludzie pytają się mnie jak inwestować. Zasada jest prosta, kupuj jak jest tanio i sprzedawaj jak jest drogo.”
A aktualnie jest coraz taniej, chociaż cały indeks średnio wyhamował 🙂

 

snip3 69 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-wrzesien-2022/

 

Tak wygląda zestawienie dla indeksu WIG, czyli zestawienie tego co się dzieje na warszawskiej giełdzie.
Dla mnie osobiście jest tanio, oczywiście może być jeszcze taniej, ale jeżeli jeszcze byśmy mieli jakiś mocny zjazd i np wyceny spółek by potaniały o kolejne 10-20% lub więcej to bym na szybko organizował gotówkę i korzystał z promocji 🙂

Jakiś czas temu określiłem sobie widełki jak będę czytał wskaźnik cena/zysk, ale jeszcze do końca nie jestem pewien jak wykorzystać tą wiedzę w praktyce – czas pokaże 🙂

 

snip3 51 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-wrzesien-2022/

Jakie dywidendy przed moim portfelem w tym roku?

Mój portfel dywidendowy posiada jeszcze kilka pozycji, które możliwe że wypłacą w tym roku dywidendę.
Liczba spółek, która jeszcze może wypłacić dywidendę jest co prawda coraz mniejsza, ale jeszcze liczę na parę złotych zysku.Jakie to firmy?

Grupa Kęty SA! Ostatnio zauważyłem, że spółka wypłaca dywidendę w ratach.
Druga transza wypada na przyszły miesiąc i to będzie dwa razy większa wartość niż w sierpniu!
6 moich akcji się załapie na tą dywidendę, czyli ponad 150 zł po podatku!
Nadzieja na przekroczenie 1000 zł z dywidend w tym roku odżyła! 🙂

Ambra SA, wypłaca dywidendę co roku w listopadzie. Jeszcze nic nie ogłosili, ale liczę że wypłacą minimum tyle co w zeszłym roku 0,95 zł to na moje 100 akcji da 76 zł po podatku.

Unibep SA, wypłaca w tym roku dywidendę na 2 razy. Druga transza, będzie wynosić chyba 0,20 zł to na moje 341 akcji (posiadanych przed ostatnim dniem z prawem do dywidendy) da 55 zł po podatku.

Apator SA, poza tym rokiem wypłacał dywidendę pod koniec roku, zazwyczaj w grudniu, więc liczę na dodatkowy zysk do portfela w tym roku.

Grupa Żywiec SA, tak samo jak w przypadku Apator SA – liczę na dodatkowe wypłaty z tych dwóch spółek.

Mój portfel jest na razie skromny i nie zawiera dużo pozycji.Do tego dopiero zaczynam i kapitał, który zainwestowałem jest ograniczony. Ale czuję, że inwestowanie dywidendowe jest dla mnie i mam zamiar go powiększać o następne solidne spółki (już nie z gpw) i zależy mi też na takim urządzeniu portfela, aby dywidendę otrzymywać co miesiąc.

 

Jakie dywidendy nas jeszcze czekają w tym roku?

Jeżeli chodzi o GPW to zostały na rynku akcji jeszcze spółki, które podzielą się zyskiem ze swoimi akcjonariuszami w tym roku.
Pod spodem lista firm, z których dywidenda może jeszcze zawitać do waszego portfela w 2022 rok (dane pochodzą ze strony www.biznesradar.pl ).

 

snip3 70 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-wrzesien-2022/

 

 

Media społecznościowe.

Czy akcje spółek dywidendowych i budowanie portfela dywidendowego interesuje dużą część naszego społeczeństwa ?

Staram się być aktywny w mediach społecznościowych, aby dotrzeć do jak najszerszej publiczności i pokazać ludziom, że istnieję i co robię.
Coraz więcej osób jest zainteresowanych, jeszcze pewnie miliony osób nawet nie mają pojęcia o istnieniu mojego bloga oraz z czasem portfel będzie bardziej atrakcyjny i będzie więcej wiedzy z której inni będą mogli skorzystać – więc liczę, że nasza mała społeczność dywidendowych czubków i pasywnych przychodów będzie rosła 🙂

 

Subskrypcja bloga.

Od jakiegoś miesiąca na blogu jest możliwość subskrypcji bloga.

 

snip3 71 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-wrzesien-2022/

Zawsze swoich subskrybentów powiadamiam o nowych artykułach oraz piszę trochę o najnowszych przemyśleniach i planach – gorąco zachęcam do subskrybowania 🙂

Aktualnie 22 osoby subskrybują Dywidendowego Inwestora!

 

Facebook.

1046 obserwujących – miesiąc wcześniej 916 obserwujących.
Przekroczyliśmy magiczną barierę 1000 obserwujących!
Dziękuję wam za okazane zainteresowanie 🙂

 

snip3 72 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-wrzesien-2022/

Twitter.

115 tweety, 42 obserwujących – miesiąc wcześniej były 64 tweety i 40 obserwujących.
Dosyć wolno się rozwija społeczność na twitterze, więc jeżeli posiadacie konto zapraszam!

 

snip3 73 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-wrzesien-2022/

Co zrealizowałem w tym miesiącu ?

We wrześniu na blogu ukazały się trzy artykuły + jedno podsumowanie miesiąca.
Bardzo mnie cieszy, że udało mi się tak poukładać plan dnia, że jestem w stanie produkować systematycznie treści i je publikować – nie tylko na blogu, ale również na social mediach: facebook, twitter.

Planowałem zmienić trochę formę artykułów, aby były bardziej rozbudowane i przede wszystkim chciałem zacząć poruszać jakieś konkretne tematy i aby treści wgryzały się coraz bardziej w szczegóły.
Konsekwencją tego jest też to, że treści są dłuższe niż to było wcześniej.
Idzie mi to od strony producenta treści sprawnie, mam nadzieje że wam się dobrze czyta ostatnie artykuły 🙂

Miesiąc temu rozpisałem sobie mapę myśli z artykułami jakie chciałbym napisać, było ich chyba z 8.
Chciałem poukładać wiedzę o inwestowaniu dywidendowym, aby była bardziej dostępna i prosta.
Na dzień dzisiejszy nie wyszedłem z pierwszego tematu, a mamy już trzy artykuły, a czwarty w produkcji!
Zapowiada się dłuższa droga, ale wszystko mi się fajnie układa i poruszane zagadnienia wychodzą jedno z drugiego, więc liczę, że będzie wam się fajnie po tych artykułach poruszać 🙂

Na pewno już zauważyliście, że na stronie  inwestordywidendowy.pl  pojawiły się po prawej stronie okienka przekierowujące na profile w social mediach: facebook i twitter.
A także, zakładka z listą artykułów trochę się zmieniła.
Wcześniej musiałem nowe artykuły aktualizować sam co tydzień, teraz jak tylko coś opublikuję to lista się sama aktualizuje!

 

snip3 74 Dywidendowy Inwestor https://inwestordywidendowy.pl/aktualizacja-portfela-wrzesien-2022/

 

Plany na następny miesiąc ?

J

Jak co miesiąc, na pewno pojawią się cztery nowe artykuły z tego ostatni to będzie klasycznie – aktualizacja portfela.

Z chaosu pomału zaczyna wyłaniać się jakiś plan i droga, którą chcę was przeprowadzić poprzez artykuły – co mnie coraz bardziej motywuje do działania i systematycznego pisania aby to zrealizować.
Jak już wspomniałem wcześniej, po 2-3 miesiącach eksperymentów znalazłem pomysł na bloga, na to jak chcę pisać, jak go prowadzić i mam zamiar to pomału wprowadzać w życie.
A dzięki temu, że mój umysł jest dosyć płodny to ta krótka ścieżka rozrasta się w fajną ideę 🙂

Na pewno zamierzam utrzymać moją aktywność w mediach społecznościowych oraz dalej budować społeczność osób zainteresowanych budowaniem pasywnych dochodów.

Jak co miesiąc mam zamiar kupić akcje spółek dywidendowych, tym razem za 3000 zł.
Jak niektórzy może pamiętają, w swojej małej firemce prowadzą teraz finanse według zasad z książki „Po pierwsze zysk”.
W tym miesiącu planuję wypłacić sobie część zysku, więc prawdopodobnie pozwoli to na dodatkowy zakup akcji za 1000 zł – jeżeli będzie mniejsza kwota to zasili ona pozycję gotówkową w portfelu .

Strona będzie dalej pomału aktualizowana, mam kilka pomysłów i na pewno coś w październiku zrealizuję.
Dodatkowo chciałbym stworzyć jakieś logo dla idei inwestora dywidendowego 🙂

Prowadzenie bloga na początku było ciekawostką i w sumie bardziej skupiałem się na comiesięcznej aktualizacji portfela i kupowaniu akcji spółek dywidendowych.
Jednak z czasem widzę coraz więcej ścieżek i mam coraz więcej ciekawych pomysłów do wdrożenia – dlatego gorąco zachęcam do subskrypcji, aby być na bieżąco 🙂

ps1. Oferowane instrumenty finansowe na rynkach światowych są bardzo zróżnicowane. Z szerokiego rynku można na prawdę inwestować we wszystko i na wiele sposobów, jednak ja świadomie wybrałem inwestowanie dywidendowe i chciałbym zbudować portfel dywidendowy, ponieważ to najbardziej odpowiada temu czego oczekuję od inwestowania – stałych, najlepiej przewidywalnych przepływów pieniężnych.

ps2. Informacje przedstawione na blogu nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych i są tylko prywatnymi opiniami autora.
Kupowanie instrumentów finansowych i inwestowanie na rynku akcji wiąże się ryzykiem.

 

 

Pozdrawiam,
#DywInw

0 comments… add one

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *