Dywidendowy Inwestor: Kilka Słów

23 kwietnia 2022
Copyright © 2022-2023 Inwestordywidendowy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

O mnie

 

Nazywam się Tomek. Mieszkam aktualnie w Wielkiej Brytanii. Pracuję na etacie jako elektryk, wydaję mniej niż zarabiam i szukam dróg gdzie ulokować oszczędności aby pieniądze na mnie zarabiały. Weekendami rozwijam własną firmę elektryczną, która (bardzo optymistycznie zakładam – jestem optymistą :)) będzie z czasem generowała coraz większe przychody, które to chcę inwestować aby zaczęły generować dla mnie więcej pieniędzy. Czyli chcę budować taką klasyczną kulę śnieżną, tylko nie poprzez nieruchomości tylko poprzez spółki dywidendowe.Jestem wielkim fanem samodyscypliny i mocno wierzę że jesteśmy rezultatem czynności które codziennie, systematycznie wykonujemy. W swoich działaniach staram się szukać wąskich gardeł, które popchną daną dziedzinę do przodu i nad nimi pracować.

Codziennie wieczorem czytam, co daje mi dużą ilość pomysłów oraz staram się dobierać lektury tak aby poszerzały moją wiedzę w tematach którymi się aktualnie zajmuję.

 

Lubie zmiany i eksperymenty na pewno będzie jeszcze więcej aktualizacji z mojej codzienności gdyż codzienna rutyna i prywatne sukcesy będą miały bardzo duży wpływ na systematyczny rozwój bloga i efektów.

 

Finansowo staram się stąpać dosyć bezpiecznie, posiadam poduszkę finansową na 4 miesiące życia i systematycznie ją powiększam.

 

 

O blogu

 

Ten blog będzie trochę takim opisem mojej drogi, jak idę, dokąd zmierzam – śledzę kilka takich stron/blogów i uwielbiam widzieć jak ktoś pracą i zaangażowaniem porusza się do przodu i odcina następne sukcesy. Dlatego postanowiłem są stworzyć coś podobnego :)

 

Praca na etacie pokrywa moje koszty życia i zostaje zawsze coś na koncie – jednak to jest osobna historia i portfel dywidendowy będzie od tego niezależny. Chcę aby nadwyżki z pracy nad własną firmą powiększały portfel, więc jak będzie wpadało więcej akcji to znaczy że firma przynosi więcej zysku :)Swoją drogą chcę aby to się trochę tak napędzało, chęć powiększania portfela dywidendowego będzie nakręcać chęć budowania/rozwijania własnego biznesu :)

 

Jeżeli coś się stanie ze spółkami w które inwestuję to w najgorszym przypadku stracę zainwestowany kapitał ale nie wpłynie to na moje finanse osobiste i na życie rodzinne.

Aktualnie powinienem być w stanie co miesiąc przeznaczać chociaż ten 1000zł na zakup nowych spółek do portfela. Stawiam sobie długofalowy cel w postacie zbudowania portfela dywidendowego który będzie przynosił jakiś zysk co roku. Nie zamykam sobie furtki na inne formy inwestycji, wychodzę od spółek dywidendowych jednak z czasem i poszerzaniem swojej wiedzy może to pójść w inną stronę.

W mojej głowie zrodziła się idea że fajnie by było mieć jakieś źródła przychodu po powrocie do Polski np. nieruchomość na wynajem, mały portfel dywidendowy może coś jeszcze? Aby każde źródło generował jakieś przychody i sprawiło że życie będzie lżejsze i przyjemniejsze :) i ciekawsze!!Celem portfela dywidendowego nie jest 30 letnie czy więcej składanie pieniędzy aby mieć coś na starość. Wręcz przeciwnie, chcę zbudować jakiś portfel jak najszybciej aby utwierdzić się że to jest to (albo się okaże że jednak muszę znaleźć inną drogę?). Ten portfel jest dla mnie dodatkową motywacją aby cisnąć i rozwijać własną firmę dzięki której będę mógł więcej inwestować. Co prawda nie mogę brać wszystkich pieniędzy z działalności (większość reinwestują) ale dzięki zwiększaniu przychodów w swoim mały biznesie na pewno będę coraz więcej wrzucał do swojego portfel :)

Na blogu zapewne będą jakieś wzmianki o moich prywatnych inwestycjach, prowadzeniu finansów i innych tematach może nawet bardziej rozwojowych.

 

 

Pierwszy cel jaki sobie wyznaczyłem można znaleźć tutaj: Dywidendowy projekt: Cel 1

Spółki które wybrałem do swojego portfela: Spółki do Dywidendowego Portfolio

 

 

Kontakt

www.facebook.com/inwestordywidendowy

Można się ze mną skontaktować pod e-mailem: tomek@inwestordywidendowy.pl