Dywidendy, liczby i oczekiwane wyniki:
Wzrost spółek w długim terminie, czy na akcjach długoterminowo się zarabia?

07 maja 2022
Copyright © 2022-2023 Inwestordywidendowy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

 

 

Dywidendy, liczby i oczekiwane wyniki

 

Niestety nie umiem przewidywać przyszłości, ale mogę postarać się jak najlepiej wykorzystać dane które są dostępne i spróbować stworzyć zarys tego czego mogę się spodziewać po inwestycjach na giełdzie w spółki dywidendowe. Jest dużo informacji w internecie które można do tego wykorzystać. Celem tych artykułów będzie lepsze zrozumienie strategii inwestowania dywidendowego oraz odpowiedzenie sobie na pytania:
czy to jest ta drogą którą chcę iść przez najbliższe lata?
czy inwestowanie w ten sposób będzie mnie satysfakcjonowało?

Nie przedłużając, zapraszam do czytania :)

 

Wzrost spółek w długim terminie, czy na akcjach długoterminowo się zarabia?

 

Kup i trzymaj! - gdzieś to słyszałem, mówią że wystarczy kupić akcje albo indeks i zostawić go aby spokojnie szedł do góry? Czy wszystko zawsze rośnie w długim terminie? Czy mogę kupić akcje dla dywidend, odcinać kupony, cieszyć się z dywidend i nie przejmować kursem akcji, a on sobie gdzieś tam powolutku będzie szybował w górę ? Sprawdźmy co już wiemy!

 

Jak się zachowują główne indeksy giełdowe?

 

Postanowiłem zrobić mały eksperyment logiczno-historyczny. Jestem ciekaw jak się zachowują giełdy (ich indeksy główne) w różnych krajach i czy naprawdę można było 30 lat temu zainwestować i dzisiaj cieszyć się dużym majątkiem na koncie? Nawet z samej ciekawości warto chyba sprawdzić jak to było kiedyś :)

 

Postaram się trochę zróżnicować dane, giełdy/indeksy zostały wybrane losowo – tak mi po prosty jakoś przypadły pierwsze na myśl :)

 

Amerykański S&P 500  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B

Brytyjski FTSE50

Niemiecki DAX

Japoński NIKKEI

Polski WIG20